مراقبت بعد از لیفت صورت

مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ

با افزایش سن، پوست و عضلات صورت دچار ضعف و سستی می شوند و همین امر باعث شلی و افتادگی پوست می شود، در روش های قدیمی تر از جراحی لیفت صورت جهت برطرف افتادگی و شلی صورت استفاده می شد،  امروزه بیشتر از روش غیرتهاجی لیفت صورت با نخ خاردار (قابل جذب) استفاده می شود البته افتادگي هاي شديد صورت همچنان نياز به جراحي ليفت دارند. این روش مزایای بسیار زیادی نسبت به روش های قدیمی تر دارد.  با استفاده از این روش، فرد دوره تقاهت بسیار کم تری دارد ، هیچ گونه برشی بر روی صورت فرد ایجاد نمی شود و تنها سوراخهای کوچکی بر روی صورت جهت ورود و خروج نخ ها ایجاد می شود كه بعد از چند روز ترميم مي شود و به هیچ عنوان نخ ها قابل رویت نمی باشند.

مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ خاردار روشی بسیار موثر و سریع جهت جوانسازی و لیفتینگ صورت است که امروزه افراد بسیار زیادی را به خود جلب نموده است. لازم به ذكر است كه استفاده از نخ هاي با خار مناسب و طول بلند و دوبل در حصول رضايت از كار تاثير بسزايي دارد . دوره نقاهت در روش لیفت صورت با نخ بسیار کم است. اما نیاز به انجام یک سری اقدامات بعد از لیفت جهت نتیجه بهتر و ماندگاری بیشتر آن می باشد. در این مقاله توضیحاتی در رابطه با مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ ارائه شده است.

چه نکاتی را بعد از لیفت صورت با نخ باید انجام داد؟

•  بعد از لیفتینگ صورت، امكان بروز کبودی هر چند بعيد وجود دارد. جهت جلوگيري از  کبودی می توان از کمپرس سرد به مدت 48 ساعت بعد از لیفتینگ استفاده نمود
•  به مدت یک الی دو هفته از حرکات و خنده های شدید صورت پرهیز نمایید
•  از انجام دادن فعالیت ها و ورزش های سنگین و مالش شدید صورت و وارد کردن هر گونه فشار مستقیم به صورت، به مدت سه هفته بعد از لیفتینگ پرهیز نمایید
•  بیمار در چند روز اول بعد از لیفتینیگ، احساس کشش در ناحیه پوست صورت دارد، که این حالت به تدریج برطرف می شود
•  امکان دارد در روز های اول، لیفت صورت کمی زیادتر از حد معمول مشاهده شود، اما بعد از دو هفته به تدریج کاهش می یابد. به طور کلی نتیجه نهایی لیفت بعد از چند هفته مشاهده می شود.
•  استفاده از مسکن های معمولی و تجویز شده پزشک در صورت وجود درد.
•  از ماساژ دادن صورت تا مدت دو هفته پرهیز نمایید
•  آقایان به مدت دو هفته از اصلاح و تراشیدن صورت اجتناب نمایند.

 

لیپوماتیک

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 6 =